Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Sutasz - 7 drobiazgów o sutaszu, które trzeba wiedzieć. 0

1. Z rzeczy oczywistych – wszelkie kosmetyki i perfumy nakładamy przed założeniem biżuterii (i pozwólmy im się dobrze wchłonąć)

2. Druga podstawa to, niestety, każda (nawet ta najbardziej romantyczna) kąpiel w biżuterii sutasz jest surowo zabroniona – przykro mi.

3. Kolejna uwaga to nie należy wystawiać biżuterii sutasz na silne promienie słoneczne. Mam na myśli oczywiście przechowywanie jej, bo to, że możemy w słoneczny dzień przyozdobić się w te piękne ozdoby jest oczywiste:-)

4. Wilgoć to też jedna z tych rzeczy, których sutasz nie lubi – jeżeli zdarzy się, że zmoknie np. na deszczu to ułóżmy biżuterię płasko na papierowym ręczniku, w przewiewnym miejscu i pozwólmy wyschnąć.

5. Plamy… - mimo dbałości i uwagi mogą się z jakichś powodów pojawić. Nie wpadamy w panikę. Patyczek z wacikiem nasączamy delikatnym roztworem letniej wody i płynu do naczyń i delikatnie pocieramy plamkę (w jednym kierunku, aby nie zmechacić sznurka sutasz). Jeżeli plama wyjątkowo uparta do roztworu możemy dolać odrobinę odplamiacza (bez chloru). Po takim zabiegu delikatnie płuczemy, nie wykręcamy i niech wysycha – na płasko.

6. Zaciągnięcia – biżuteria tego rodzaju jest szyta z delikatnych sznurków sutasz, które można, mimo uwagi, zaciągnąć. Jeżeli są to małe zaciągnięcia poszczególnych niteczek sznurka można je przyciąć i ewentualnie miejsce przycięcia zabezpieczyć odrobiną bezbarwnego lakieru do paznokci. Natomiast jeżeli jest to większa „awaria” słuszniej będzie oddać biżuterię do naprawy do jej autora – czasami jedno nieuważne cięcie może zniszczyć całą pracę.

7. Zagubienie – zgubiony jeden kolczyk? Nie dramatyzuj. Skontaktuj się z twórcą – może będzie mógł wykonać duplikat lub znajdzie inny pomysł na wykorzystanie tego jednego kolczyka, który nie ma pary?

A jeżeli autor odmówi pomocy lub już zaprzestał tworzyć to zapraszam do kontaktu – naprawiałam już wiele „fragmentów biżuterii” i efekty były całkiem niezłe:-)

Uwaga na koniec:

przed zakupem pytaj autora czy używa impregnatu przy wykańczaniu prac – impregnat chroni biżuterię przed zabrudzeniami i delikatnie usztywnia, a tym samym przedłuża jej piękny wygląd.

    Danuta

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl